سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگهمسایه خورشید

 

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. البته بعضی ها دوست دارند که پخته شوند و از مواهب سفر هم استفاده کنند اما نه وقت سفرهای طولانی را دارند و نه پولش را خواندن این مطلب به این دسته از دوستان اکیدا توصیه می شود.

در این ایمیل به صورت فهرست وار شما را با برخی از دیدنی های اطراف تهران آشنا می کنیم تا در فرصت کوتاه باقی مانده از تعطیلات تابستانی از لحظه لحظه هایتان بیشترین استفاده را ببرید.

 

1.تنگه واشی و آبشار ساواشی


 

واشی یا سوباشی به معنی سر - چشمه ( به زبان ترکی ) میباشد . برای رفتن به این تنگه پس از طی مسیر 120 کیلو متر از تهران به سمت جاده فیروزکوه و حدود 2 کیلومتر مانده به شهر فیروزکوه - وارد یک جاده فرعی سمت چپ ( جنب بیمارستان ) میشویم . پس از طی 13 کیلومتر به روستای سرسبز جلیزجند با کشتزارهای حاصلخیز و یک رودخانه پر آب میرسیم .

ارتفاع آب در بعضی از نقاط تا یک متر هم میرسد. پس نترسید با کفش کتانی به دل آب بزنید .

در همان تنگه اول کتیبه ای را مشاهده خواهید کرد که از دوران قاجار به یادگار مانده . این کتیبه که جزو سه کتیبه معروف دوران قاجار است به دستور فتحعلی شاه حکاکی شده است . این کتیبه ها در تنگه واشی، چشمه علی شهر ری و تونل وافه در جاده هراز میباشند.
این کتیبه که بصورت نقش برجسته و به ابعاد 6 متر عرض و 7 متر طول است، فتحعلی شاه را در حین شکار گوزن با نیزه و همچنین عباس میرزا، علی قلی میرزا و علی نقی میرزا، پسران فتحعلی شاه و نواده گانشان را نشان میدهد.


پس از گذر از تنگه اول به مرغزاری سرسبز و پر از گل و گیاه وارد می شویم که سزاوار برای اطراق با عطر خوش گیاهان است. پس از این مرغزار زیبا به تنگه دوم میرسیم که زیباتر از تنگه اول است.

در انتهای آن آبشار ساواشی ( سوباشی ) با 8 متر ارتفاع واقع شده که در تابستان سرمای آن حریف می طلبد و عظمت خود را به رخ می کشد.


 

2.شهرستانک


 

روستای شهرستانک از توابع آسارای کرج در 55 کیلومتری شمال شرق کرج و 90 کیلومتری تهران واقع شده است .ارتفاع این روستا از سطح دریا 2190 متر است و آب و هوای آن در زمستان ها سرد و تابستان معتدل و دلپذیر است .

با توجه به آثار تاریخی به جا مانده ، قدمت این روستا به قرن ششم هجری قمری می رسد . قلعه دزد بند ( قلعه دختر) ، تپه شنستون ( شن ستون ) و کاخ شهرستانک ( کاخ ناصر الدین شاهی ) از آثار تاریخی این روستاست .

روستای شهرستانک در پاییز انصافا" دیدنی و جذاب است و تغییر رنگ درختان با طیف های گوناگون در رنگهای زرد، لیمویی، سبز، نارنجی، قرمز و . . . حیرت انگیز است . واقعا" فصل پاییز زیباترین فصله ، راسته که میگن پاییز پادشاه فصل هاست .

 

3.شهر ری


 

یکی از شهرهای باستانی کشور پهناور ایران است که در حدود 300 سال قبل از میلاد یکی از جانشینان اسکندر ( سلوکوس ) نام اوریوس را بر روی آن نهاد ، اما این نام در زمان اشکانیان به ارساکیا و ارشکیه و در زمان ساسانیان به ری تغییر یافت .

این شهر در دوره اسلامی مرکز فرمانروایان بنی امیه بود و در دوره مغولان و تیموریان هم چندین بار مورد تاخت و تاز قرار گرفت که وجود آثار تاریخی متعدد ، نشانه قدمت تاریخی آن است.

 

4. برج نقاره خانه
 برج نقاره خانه ، برجی است آجری و هشت وجهی که ارتفاع آن به 3 متر می رسد و در حدود 1000 سال پیش به دست شخصی بنام بزرگ امید ساخته شده است .

بعضی از پژوهشگران بر این اعتقادند که ممکن است این مکان مقبره یکی از شاهان یا شهریاران سلجوقی باشد .

 

5.سوهانک


 

سوهانک، دهکده و همچنین محله ای است در شمال شرق تهران که از جنوب به جاده مینی سیتی - لشکرگ و از شمال به دامنه جنوبی البرز و از سوی غرب به گردنه قوچک منتهی میشود. این دهکده 1785 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و با گسترش شهر تهران هم اکنون جزیی از تهران بزرگ است .

سوهانک هم اکنون محله ای از بخش شمیرانات تهران بشمار می آید و در ده کیلومتری میدان تجریش و یک کیلومتری شمال جاده لشکرگ است .

البته تهران هزاران مکان دیدنی دیگر هم دارد که شاید حتی تا این لحظه نام آنها را هم نشنیده باشید.

حتی در داخل محدوده جغرافیای شهر تهران مکان هایی چون ده زیبای کن ,امامزاده داوود و ... وجود دارد بنابراین بهانه گیری را کنار بگذارید و از لحظات خود بهترین استفاده را ببرید.

 


نوشته شده در سه شنبه 90/6/29ساعت 7:16 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

 
 
روسیه
 
روسیه
 
 
 
روسیه
 
 
 
 
 
 
روسیه
 
 
روسیه
 

نوشته شده در دوشنبه 90/6/28ساعت 8:16 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

 

سیستم آب رسانی در تهران قدیم

 

 

سیستم آب رسانی در تهران قدیم

 


نوشته شده در دوشنبه 90/6/28ساعت 6:15 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

 

حسنی نگو جوون بگو
علاف و چش چرون بگو

موی ژلی ،ابرو کوتاه ،زبون دراز ، واه واه واه
نه سیما جون ،نه رعنا جون

نه نازی و پریسا جون
هیچ کس باهاش رفیق نبود

تنها توی کافی شاپ
نگاه می کرد به بشقاب !

باباش می گفت : حسنی می ری به سر بازی ؟
نه نمی رم نه نمی رم

به دخترا دل می بازی ؟!
نه نمی دم نه نمی دم


گل پری جون با زانتیا
ویبره می رفت تو کوچه ها

گلیه چرا ویبره میری ؟
دارم میرم به سلمونی

که شب برم به مهمونی
گلی خانوم نازنین با زانتیای نقطه چین

یه کمی به من سواری می دی ؟!
نه که نمی دم

چرا نمی دی ؟
واسه اینکه من قشنگم ، درس خونم وزرنگم

اما تو چی ؟
نه کا رداری ؟ نه مال داری ؟ فقط هزار خیال داری
موی ژلی ،ابرو کوتاه ، زبون دراز ،واه واه واه


در واشد و پریچه
با ناز اومد توو کوچه

پری کوچولو ، تپل مپولو ، میای با من بریم بیرون ؟
مامان پری ،از اون بالا

نگاه می کرد توو کوچه را
داد زد وگفت : اوی ! بی حیا

برو خونه تون تورا بخدا
دختر ریزه میزه

حسابی فرز وتیزه
اما تو چی ؟

نه کار داری ؟ نه مال داری ؟ فقط هزار خیال داری
موی ژلی ،ابرو کوتاه ،زبون دراز ،واه واه واه

نازی اومد از استخر
تو پوپکی یا نازی ؟

من نازی جوانم
میای بریم کافی شاپ؟
نه جانم

چرا نمی ای ؟
واسه اینکه من صبح تا غروب ،پایین ،بالا ،شمال ،جنوب ،دنبال یک شوهر خوب

اما تو چی ؟
نه کار داری ؟ نه مال داری ؟ فقط هزار خیال داری
موی ژلی ،ابرو کوتاه ،زبون دراز ،واه واه واه


حسنی یهو مثه جت
رسید به یک کافی نت

ان شد ورفت تو چت رووم
گپید با صدتا خانووم!

هیشکی نگفت کی هستی ؟
چی کاره ای چی هستی ؟

تو دنیای مجازی
علافی کرد وبازی

خوشحال وشادمونه
رفت ورسید به خونه

باباش که گفت: حسنی برات زن بگیرم ؟
اره می خوام اره میخوام

چاهارتا شرعن بگیرم ؟
اره می خوام اره میخوام

حسنی اومد موهاشو
یه خورده ابروهاشو

درست وراست وریس کرد
رفت و توو کوچه فیس کرد

یه زن گرفت وشاد شد
زی ذی شد و دوماد شد

 

:chakerim:

:thankyou:


نوشته شده در دوشنبه 90/6/28ساعت 5:58 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

 

یادی از خاطره های کتاب های ابتدایی قدیمی بمناسبت فرا رسیدن مهرماه :72:


نوشته شده در دوشنبه 90/6/28ساعت 5:55 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

 

کتاب وینیچ کتابی دست‌نویس متعلق به قرون وسطی است که مشخص نیست با چه خط و زبانی نوشته شده است. بیش از صد سال است که بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا برای شکستن کد این دست نوشته تلاش کردند ولی هیچکدام موفق به فهمیدن آن نشدند! تصاویری که در ورق‌های باقیمانده از این کتاب دیده می‌شود نشان می‌دهد که کتاب در زمینه داروسازی و درمان بیماری‌ها، ستاره شناسی و علوم رمز آمیز و پنهانی می‌باشد.

 

- مثلث برمودا

مثلث برمودا، منطقه‌ای در آب‌های اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است که تاکنون شمار زیادی از هواپیماها و قایق‌ها در آن ناپدید شده‌اند. در طی سال‌های بسیار دلایل مختلفی برای این ناپدید شدن‌های اسرارآمیز ارائه شده که از جمله آنها بدی آب و هوا، حمله فضایی‌ها، جابجا شدن زمان و برخی قوانین فیزیک بوده‌اند. هر چند که در بسیاری از گزارشات این اتفاقات پر از اغراق بوده ولی حقیقت این است افراد و اشیای بسیاری در این منطقه مثلث شکل ناپدید شده‌اند و هیچ دلیل محکمی در دست نمی‌باشد، اما نزدیک به 15 سال است که دیگر برمودا خبرساز نشده است.

 

- کفن تورین

کفن تورین یک تکه پارچه کتان است که تصویر یک مرد در آن نقش بسته درحالی که به صلیب کشیده شده است. بیشتر کاتولیک‌ها معتقدند این پارچه، کفن عیسی مسیح می‌باشد. این کفن هم‌اکنون در کلیسای سنت جان در شهر تورین ایتالیا نگهداری می‌شود. با وجود بررسی‌های زیاد هنوز هیچ‌کس نتوانسته توضیح قابل قبولی بر چگونگی چاپ این تصویر ارائه دهد و تاکنون کسی قادر نبوده از روی آن کپی بردارد. آزمایشات رادیوکربن نشان می‌دهد که این تکه پارچه متعلق به قرون وسطی است.

باستان‌شناسان معتقدند این پارچه در قرن چهارم هم وجود داشته، پارچه دیگری نیز موجود است که می‌گویند سر عیسی‌مسیح با آن پوشیده شده بود. پروفسور مارک گاسکین پژوهشگر اسپانیایی در سال 1999 در مورد ارتباط این دو پارچه با یکدیگر تحقیقات مفصل علمی انجام داد. این تحقیقات که بر پایه تاریخ، آسیب‌شناسی، تجزیه خون و لکه‌های روی پارچه‌ها انجام گرفته بود، نشان می‌داد هر دو پارچه در دو زمان مجزا ولی نزدیک به هم سر یک نفر را پوشانده بوده‌اند.

 

- کشتی ماری سلست

کشتی ماری سلست در سال 1860 در «نووا اسکوتیا» به آب انداخته شد. نام اولیه این کشتی «آمازون» و طول آن 103 فوت بود و 280 تن وزن داشت. به مدت ده سال ماری سلست پشت سر هم گرفتار حوادث متعددی شد و این کشتی صاحبان مختلفی داشت تا این‌که سرانجام در یک حراجی در نیویورک به قیمت سه هزار دلار فروخته شد. صاحب جدید، تعمیرات اساسی روی آن انجام داد و با نام جدید «ماری سلست» آن را به آب انداخت.

کاپیتان جدید بنجامین بریگز 37 ساله بود که به همراه همسر و تنها دخترش و به اتفاق خدمه سوار کشتی شد و در نوامبر 1872 به سمت ایتالیا راه افتاد. هیچ یک از سرنشینان کشتی هرگز دوباره دیده نشدند. مدتی بعد کشتی سرگردان در اقیانوس پیدا شد و هیچ اثری از خدمه‌اش در آن دیده نمی‌شد ولی هیچ‌کس در آن نبود و تمام مدارک به جز گزارشات روزانه کاپیتان ناپدید شده بود. اوایل سال 1873 دو قایق نجات در اسپانیا به ساحل نشستند. در یکی از آنها جسد یک نفر به همراه پرچم آمریکا بود و در دیگری جسد پنج نفر دیده می‌شد. برخی معتقدند این اجساد بقایای سرنشینان ماری سلست بودند ولی حقیقت این است که هویت این اجساد هیچ وقت کشف نشد.

 

- زمزمه تائوس

زمزمه تائوس یا زمزمه طبیعت در بسیاری از نقاط دنیا شنیده می‌شود. این صدا اغلب در محیط‌های ساکت به گوش می‌رسد و شبیه صدای موتوری است که از فاصله دور می‌آید و بیشتر در ایالات متحده، انگلستان و کشورهای شمال اروپا رخ می‌دهد. هر چند که تاکنون پژوهش‌های بسیاری برای پیدا کردن منبع این صدا و ضبط آن انجام شده ولی هنوز هیچ‌کس نتوانسته به نتیجه‌ای دست یابد.

بلندترین زمزمه تاکنون در شهر کوچک تائوس در نیومکزیکو شنیده شده است. در سال 1997 کنگره آمریکا گروهی از دانشمندان انستیتوهای علمی معتبر این کشور را مامور تحقیق در این زمینه کرد ولی تا به امروز هیچ‌کس علت این صدای زوزه مانند را کشف نکرده است.

 

- جاده بیمینی

در سال 1968 غواصان، صخره‌ای عجیب و زیردریایی را کشف کردند که در نزدیکی جزیره بیمینی شمالی در باهاماس قرار داشت. هنوز هم هستند کسانی که معتقدند سنگ‌های این صخره به طور طبیعی ساخته شده‌ ولی به خاطر نوع نظم غیرمعمول این سنگ‌ها، بسیاری فکر می‌کنند که بخشی از شهر گمشده آتلانتیس می‌باشند. شاید عاملی که بیشتر باعث اسرارآمیز شدن این جاده شده ادگار کایس پیشگو است که می‌گفت : «در سال‌های 1968 الی 1969 بخشی از یک معبد که هنوز کشف نشده است در دریاهای نزدیک بیمینی، عیان خواهد شد.»

دکتر گرگ لیتل باستان‌شناس آماتور در تحقیقات اخیر خود صخره جاده مانند دیگری درست شبیه صخره اولی را در زیر آن پیدا کرد. او معتقد است این صخره‌ها قسمت بالایی یک دیوار قدیمی یا یک اسکله می‌باشند. به هر حال این صخره‌ها هر چه که باشند چندان محتمل به نظر نمی‌رسد که دست طبیعت خود به خود سنگ‌ها، شن‌ها و صدف‌ها را این طور منظم در کنار هم قرار داده باشد.

 

 - مشاهده موجودی عجیب

لاک نس یا لخ نس نام برکه ای در بریتانیا است که سالیان سال است که مردم درباره مشاهده موجودی عجیب در آن هشدار می دهند! تاریخچه مشاهده این موجودات عجیب به قرن شانزدهم برمیگردد ولی یکی از جدید ترین مشاهدات در 22 جولای 1933 رخ داد و زمانی که آقای جرج اسپایسر به همراه همسرش یکی از شگفت انگیزترین موجودات زندگی اشان را جلوی اتومبیل خود دیدند.

این زوج گزارش دادند که این موجود بدن بزرگ و گردن باریک و یک دم بلند داشت! بخاطر سراشیبی جاده متاسفانه موفق به مشاهده قسمتی پایینی بدن حیوان نشدند! این موجود عجیب از جلوی اتومبیل آنها به سمت دریاچه حرکت می کرد!

البته این اولین باری در دنیای امروز نیست که چنین موجود عجیبی مشاهده می شود؛ بارها کشتی های نظامی با دستگاه های ردیابی خود نیز چنین موجودات عجیبی را شناسایی کرده اند و گاها افراد عادی نیز با استفاده از دوربین موفق به عکس برداری و فیلم برداری نیز شده اند؛ اما در تمامی این فیلم ها و عکس ها کیفیت بسیار پایین بوده و هیچ شخصی موفق به شناسایی کامل موجود نشده است.

 

- پا گنده

بیگ فوت یا ساسکواچ به انسانی میمون مانند گفته می‌شود که در نواحی جنگلی شمال غربی اقیانوس آرام و بخشی از بریتیش کلمبیا دیده شده است. برخی کارشناسان بیگ فوت را موجودی تخیلی و برگرفته از افسانه‌ها می‌دانند ولی برخی دیگر به شدت از وجود آن حمایت می‌کنند.

 

- جک قاتل

در اواخر سال 1888 لندن یکی از بدترین و ترسناک ترین روزهای خود را سپری میکرد! قاتلی که خود را Jack The Ripper مینامید شروع به کشتن زن ها در لندن کرد! البته طیف خاصی از زنان و کشتن آنها به شکل خاص! تمامی قربانیان این قاتل زنان فاحشه بودند و قاتل گلوی آنها را بریده و بدن آن ها را مانند تشریح بدن، باز میکرد!

در بسیاری مواقع پلیس دقیقا بعد از پاره شدن بدن قربانی به محل میرسید ولی نمی توانست چیزی پیدا کند! حتی امروزه و با پیشرفته ترین دستگاه های شناسایی پلیس هم این قاتل شناسایی نشد. این قاتل ناشناس موضوع جالبی برای فیلم و کتاب شد، به طوری که بیشتر از 100 کتاب مختلف در مورد او نوشتند. تصویری هم که میبینید، نامه ای است که شخصی که خود را قاتل معرفی کرده به یک روزنامه ارسال کرده.

 

- قاتل زودیاک

قاتل زودیاک در اواخر دهه 1960 به مدت ده ماه فعالیت ‌کرد و بعد دیگر هیچ خبری از او نشد، در این مدت او پنج نفر را کشت و دو نفر را زخمی کرد. این دو نفر زخمی نیز به طرز معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافتند در حالی که قاتل فکر می‌کرد آنها را کشته است. بعد از هر قتل، قاتل که به زودیاک معروف شده بود به پلیس تلفن می‌کرد و خبر قتل آنها را می‌داد. او در نامه‌های خود به روزنامه‌ها می‌نوشت : من دوست دارم مردم را بکشم. کشتن یک انسان خیلی لذت‌بخش‌تر از حیوانات است چون انسان خطرناک‌ترین حیوان روی زمین می‌باشد. هنوز هم راز قاتل زودیاک برملا نشده است.

 

- زن عجیب

بعد از ترور جان اف کندی، FBI تمامی فیلم ها و عکس های ماجرا را برای پیدا کردن قاتل بازبینی کرد. تنها چیزی که در این فیلم ها خودنمایی میکرد زنی بود که در عکس میبینید! این زن اورکت قهوه ای رنگی پوشیده و یک روسری به سر خود گذاشته، حالت استادن وی نشان میدهد که چیزی جلوی صورت خود دارد که پلیس احتمال میدهد دوربین باشد! در زمانی که به جان اف کندی تیر اندازی شد و تمامی مردم در حال فرار از محل بودند، این زن همچنان در صحنه باقی مانده بود و مشغول فیلمبرداری بود!

پلیس FBI طی بیانیه های متعددی به شکل عمومی خواستار این شد که این زن خود را معرفی کرده و فیلم هایی که گرفته برای پیدا شدن شواهد بیشتر به آنها تحویل دهد ولی هرگز پیدا نشد!

در سال 1970 زنی به نام Beverly Oliver خود را معرفی کرد و گفت که او همان زن است! پلیس طی گفت و گوهایی که با او انجام داد فهمید که در گفتارهای این زن تناقض وجود دارد و احتمالاً دروغ می گوید. تا این لحظه هیچکس نفهمید که این شخص که بوده و آنجا چه می کرده.

 

- نورهای مارفا

نورهای مارفا، نورهایی غیرقابل توضیح هستند که به نورهای ارواح هم معروفند. این نورها در مارفا واقع در ایالت تگزاس دیده می‌شوند. می‌گویند این نورها به اندازه یک توپ بسکتبال هستند و در ارتفاع 2 متری زمین شناور می‌باشند. نورهای مارفا به رنگ‌های سفید، زرد، نارنجی یا قرمز و گاه سبز و آبی دیده شده‌اند و به سرعت در جهات مختلف حرکت می‌کنند. هنوز هیچ کس از فاصله کاملا نزدیک آنها را ندیده است ولی دانشمندان احتمال می‌دهند این نورها، برق حاصله از تپه‌های کوارتز همان نزدیکی باشد.

 

 - قتل حل نشده کوکب سیاه

در سال 1947 جسد الیزابت شورت که به نحو دهشتناکی دو پاره شده و به شکل ویژه ای قرار گرفته بود، در یک پارکینگ در لس آنجلس کشف شد. معمای این جنایت و جنایات مشابه آن در آن سالها، تا به امروز حل نشده باقی مانده است.

 

 - مهاجران رونوک

در سال 1584 سر والتر رالی به دستور ملکه الیزابت اول به ساحل شرقی آمریکای شرقی رفت تا به وضع مهاجران انگلیسی سامان دهد. بین سال‌های 1585 تا 1587 دو گروه از مهاجران در دو منطقه جای گرفتند و تشکیل مستعمره دادند. یکی از این گروه‌ها به جنگ با قبایل بومی آمریکا پرداخت و پس از مدتی از آنجا که دیگر مواد غذایی و نیروی جنگیدن نداشتند دوباره به انگلستان بازگشتند. گروه دوم با بعضی از قبایل طرح دوستی ریختند ولی این سیاست هم نتیجه‌ای نداشت و بسیاری از آنها کشته شدند.

سرانجام این مهاجران شخصی به نام جان وایت را مامور کردند تا به انگلستان برود و کمک بیاورد. وایت به هنگام ترک آنجا دید که نود مرد، هفده زن و یازده بچه در آن مستعمره زندگی می‌کردند ولی وقتی در سال 1590 وایت دوباره به آمریکا برگشت هیچ اثری از آنها نبود، حتی اثری از دعوا و جنگ هم به چشم نمی‌خورد. این گروه از مهاجران به نام «مستعمره گمشده» معروف شده‌اند و هنوز کسی از ساکنین آن خبری ندارد.

 

 - مرد بالدار

مرد بالدار نام موجودی عجیب است که اوج رویت آن بین سال‌های 1966 و 1967 در ویرجینیای غربی بوده است. در سال 2007 هم گزارش‌هایی مبنی بر رویت آن موجود ثبت شده است. آنها که مرد بالدار را دیده‌اند، می‌گویند این موجود سر ندارد، اما چشمان درشت و سرخی دارد که روی سینه‌اش می‌درخشند. افراد زیادی تاکنون خبر داده‌اند که مرد بالدار را دیده‌اند ولی هیچ عکسی از آن در دست نمی‌باشد.

 

- دی. بی. کوپر

دی.بی.کوپر یا دن کوپر نام مستعاری است که به یک هواپیماربا داده شده است. دن کوپر در تاریخ 24 نوامبر سال 1971 یک هواپیمای بویینگ 727 را ربود و پس از دریافت 200 هزار دلار در حالی که هواپیما بر روی اقیانوس آرام پرواز می‌کرد از آن پایین پرید. هیچ‌کس نمی‌داند کوپر از آن پرش جان سالم به در برد یا نه، ولی در سال 1980 یک پسر بچه هشت ساله 5800 دلار اسکناس بیست دلاری خیس را در ساحل رودخانه کلمبیا پیدا کرد که شماره سریال آنها با شماره سریال پول‌هایی که به کوپر داده شد، یکی بود. همین اتفاق باعث شد که از آن پس در هواپیماها ردیاب فلزی کار بگذارند.

 

- ال چوپاکابرا

ال چوپاکابرا ( مکنده خون بز ) بیشتر در کشورهای آمریکای لاتین دیده شده است و احتمالا موجودی سنگین وزن با جثه‌ای کوچک‌تر از خرس می‌باشد که یک ردیف فلس شبیه دایناسورها از پشت گردن تا محل درآمــدن دم روی بـدن خود دارد. این نام لاتین به این دلیل بر روی آن گذاشته شده که به گفته شاهدها این موجود حیوانات به ویژه بز را می‌کشد و خون آنها را می‌مکد. می‌گویند این موجود صورتی شبیه سگ یا پلنگ، زبان دراز نوک تیز و دندان‌های بزرگی دارد و بویی شبیه بوی گوگرد بر جای می‌گذارد و به هنگام خطر چشمانش قرمز رنگ شده و می‌درخشند.

 

- کنت سن ژرمن

کنت سن ژرمن نجیب‌زاده‌ای ماجراجو، مخترع، دانشمند آماتور، نوازنده ویلون، آهنگساز آماتور و بالاخره مردی اسرارآمیز بود. او در زمینه علم کیمیاگری هم مهارت‌هایی داشت و مردم او را مرد شگفت‌انگیز می‌نامیدند. هیچ کس نفهمید او از کجا آمده بود. وی بدون هیچ ردپایی هم ناپدید شد، اما پس از آن چندین سازمان پنهانی و اسرارآمیز او را الگوی خود می‌دانستند. در سال‌های اخیر هم چندین نفر ادعا کرده‌اند کنت سن ژرمن هستند.

 


نوشته شده در یکشنبه 90/6/27ساعت 7:35 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

گرفتن همچین عکسهایی اونم بیخبر ، خیلی سخت میتونه باشه. دیدن عکسهای زیر خالی از لطف نیست.       عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب   عکس های جالب
برچسب ها :عکسهایی  ناب  لحظه  اتفاق 


نوشته شده در یکشنبه 90/6/27ساعت 6:58 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

 

 این تصاویر واقعی از تصاویر زمین ، برای چاپ داده های مرئی و مادون قرمز در رنگ های قابل رویت برای چشم انسان ایجاد شده است.مرکز داده رصد منابع سیستم (EROS) وابسته به زمین شناسی ایالات متحده در داکوتای جنوبی اولیه ایستگاه دریافت ماهواره لندست 7 است  که این اطلاعات را بین محققان در سراسر جهان توزیع میکند. این آلبوم گلچینی از تصاویر لندست 7 می باشد ، که به خاطر زیبایی و نه ارزش علمی انتخاب شده اند.

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

یخچال Malaspina
زبان Malaspina یخچال، بزرگترین یخچال های طبیعی در آلاسکا ، Malaspina در غرب خلیج یاکوتات
 


 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

رود نیجر، Massina مالی


 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

Terkezi واحه
مجموعه ای از صخره های سنگی یکی از ویژگی های برجسته از این چشم انداز کویر صحرا در نزدیکی واحه Terkezi در کشور چاد است.

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

جزیره Fjords غربی
Fjords غربی ،  در شمال غربی ایسلند واقع شده است. کمتر از یک هشتم مساحت کشور را دارا است، اما با این حال محیط های ناهموارش باعث میشود که بیش از نیمی از خط ساحلی ایسلند را تشکیل میدهد.

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

 

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

داکوتای جنوبی ، ایالات متحده آمریکا

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

کوه Bogda
 کوه Bogda چین، یک ترکیب عجیب و غریب از دریاچه نمک و تپه های شنی است ، و یکی از معدود مکان هایی در جهان است که پایین تر از سطح دریا قرار دارد.

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

Cabo سن آنتونیو
چند صد کیلومتری جنوب شرقی بوینس آیرس

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

آتشفشان Colima
آتشفشان Colima ، فعال ترین آتشفشان در مکزیک
 

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

منطقه دلتا، هلند

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

رودخانه Demini ، برزیل
منطقه مرداب مانند مرز رودخانه Demini در شمال غربی برزیل است.Demini سرانجام به رودخانه آمازون می پیوندد .
 


 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

دره عمیق و باریک ویرانی
 دره عمیق و باریک ویرانی یکی از بزرگترین زمینه های بیابان محافظت نشده در غرب آمریکا است.
 

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

دلتای رود گنگ

 

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

رودخانه نگرو، برزیل
 

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

شبه جزیره کامچاتکا
از سمت شرق از شبه جزیره کامچاتکا روسیه و از غرب به اقیانوس آرام از آلاسکا است. در این تصویر در زمستان، یک زمین آتشفشانی زیر برف پوشیده شده قله های پنهان شده و یخچالهای طبیعی در ساحل.

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

دریاچه ناامیدی (Lake Disappointment)
احاطه شده توسط تپه های شنی،دریاچه ناامیدی ، دریاچه نمک بی دوام در یکی از دورافتاده ترین مناطق استرالیای غربی است.

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

صحرا، نامیبیا
Namib - Naukluft نام پارک ملی حفاظت شده در نامیبیا در کویر نامیب است. بادهای ساحلی  بلندترین تپه های شنی جهان را در اینجا ایجاد میکنند ، برخی از تپه های آن به ارتفاع  (300 متر) میرسند.

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

صحرای سوریه
بین دره رودخانه فرات حاصلخیز و زمین های کشت شده از سواحل شرق مدیترانه، صحرای سوریه، بخش هایی از مدرن سوریه، اردن، عربستان سعودی و عراق را پوشش می دهد.

 


 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

 یخچال Vatnajökull در پارک ملی ایسلند
یخچال های طبیعی دره به عنوان انگشت یخ آبی رسیدن به خارج از یخچال  Skaftafell Vatnajökull ظاهر می شود.پارک نهفته است در لبه جنوبی Vatnajökull، بزرگترین در اروپا یخپهنه است

 

تصاویر ماهواره ای از رنگارنگ ترین نقاط کره زمین (23 عکس)


 

دلتای رود ولگا
جریان رودخانه ولگا به دریای خزر، آن را ایجاد کرده است. دلتای ولگا از بیش از 500 کانال تشکیل شده است ، و حفظ مولد ترین زمینه های ماهیگیری در اوراسیا میباشد.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

در ادامه تصاویری زیبا  (از آسمان تا زمین...)

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


نوشته شده در چهارشنبه 90/6/23ساعت 9:19 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه show picture را بزنید
 

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجونSaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون
SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجونSaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجونSaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون
SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

نوشته شده در چهارشنبه 90/6/23ساعت 8:5 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

 

 

 

 

آسمان را بنگر که بعد صدها شب و روز 

مثل آن روز نخست گرم و آبی و پر از مهر ، به ما می خندد !

یا زمینی را که دلش از سردی شبهای خزان ، نه شکست و نه گرفت !

بلکه از عاطفه لبریز شد و نفسی از سر امید کشید

و در آغاز بهار ، دشتی از یاس سپید زیر پاهامان ریخت

تا بگوید که هنوز پر امنیت احساس خداست

ماه من غصه چـــــرا ؟

تو مرا داری و من هر شب و روز آرزویم همه خوشبختی توست !

ماه من! دل به غم دادن و از یاس سخنها گفتن

کار آن هایی نیست که خدا را دارند...

ماه من! غم و اندوه اگر هم روزی مثل باران بارید

یا دل شیشه ای ات، از لب پنجره عشق، زمین خورد و شکست

با نگاهت به خدا، چتر شادی وا کن و بگو با دل خود که خدا هست، خدا هست !

او همانی است که در تارترین لحظه شب راه نورانی امید نشانم می داد...

او همانی است که هر لحظه دلش می خواهد همه زندگی ام غرق شادی باشد...

ماه من! غصه اگر هست بگو تا باشد معنی خوشبختی بودن اندوه است...

این همه غصه و غم این همه شادی و شور چه بخواهی و چه نه میوه یک باغند

همه را با هم و با عشق بچیــن...

ولی از یاد مبر پشت هر کوه بلند سبزه زاری است پر از یاد خدا

و در آن باز کسی می خواند: که خدا هســـت، خدا هســـت

و چــــــرا غصه؟ چـــــرا ؟
 


نوشته شده در چهارشنبه 90/6/23ساعت 7:46 عصر توسط الیاس پاکدل نظرات ( ) |

   1   2   3   4      >

Design By : Pichak